Online İş Güvenliği (İSG) Kursu

Online İş Güvenliği Kursu, İş Güvenliği Kursu / İSG Kursu / İSG Eğitimi

COVİD – 19’A TEDBİRLERİNE TAMAM, ONLİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİNE DEVAM

Online İş Güvenliği Kursu olan Asya Akademi olarak uzman eğitimcilerimiz, eğitim danışmanlarımız ve son teknoloji eğitim materyallerimiz ile Online İş Güvenliği Kursu eğitimlerini vermekteyiz.

Yeni Koronavirüs (COVID-19) Hastalığı  ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu hastalık belirtileri  (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020’de tanımlanan bir virüstür.

Corona virüsleri isimlerini kendileri sararak taç oluşturan protein kapsüllerinden alır. Bu özelliğinden dolayı virüslere Latince taç anlamına gelen ‘‘corona’’ ismi verilmiştir.

2019 yılında ortaya çıkan ve covid -19 hastalığına yol açan yeni tip korona virüs, insanda etki gösteren corona virüslerin 7. Çeşidi ve bilimsel adı ise SARS – CoV- 2’dir.

Covid – 19 insandan insana geçebilen öldürücü bir hastalıktır. Covid – 19’a yakalanmamak için Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) bazı önerilerde bulunmuştur. Bu Öneriler;

Elleri düzenli olarak alkol bazlı bir jelle (kolonya vb) tamamen temizlemek ya da sabun ve su ile iyice yıkamak.

Hapşıran ya da öksüren bir insanlar ile araya en az bir (1) metre mesafeli olmak.

Göz, ağız ve burna dokunmaktan kaçınmak.

Kişinin kendisini iyi hissetmemesi halinde evde kalması.

Yüksek ateş, öksürük şikâyetleri ve nefes almakta güçlük çekilmesi halinde ise mutlaka tıbbi bir yardım almak.

Ülkemizde başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere birçok kurum ve kuruluş Covid -19 virüsü/hastalığına karşı birçok çalışma yapmış ve bu arada gereken tedbirler de alınmıştır.

Türkiye’de gerekli merciler tarafından halk da Dünya Sağlık Örgütü’nün önerileri doğrultusunda;

Temizlik Mesafe Maske konusunda dikkatli olunması gerektiği uyarılarını sık sık yinelemiştir.

Covid – 10 uymak ve de uyulmasını sağlamak maksadıyla eğitim ve öğretim yapan kurumların büyük bir bölümü  ‘‘online’’ eğitime geçmiştir.

Eğitim kurumumuz Ofis Akademi eğitim Merkezinde ister İş Sağlığı Ve güvenliği ister İşyeri hekimliği veya diğer eğitimlerimiz olsun nasıl işlendiği hakkında genel bilgi vermiştik. Dilerseniz önce kısa ve genel hatırlama yapıp online eğitimlerimiz hakkında daha sonra bilgi verelim.

Eğitim Kurumumuzda dersler ilgili bakanlıkların direktiflerine göre yapılır. Eğitimler genel itibari ile iki dönem olarak işlenir: Uzaktan Eğitim ve Staj Eğitimidir.

İş Güvenliği Uzaktan Eğitim: kursiyerlerimize verdiğimiz kullanıcı adı ve şifre ile Ofis Akademi Eğitim sayfası üzerinden takip ettikleri derslerdir. Bu dersler sisteme kayıtlı olan derslerdir, kursiyerlerimiz ders sayfasına girdiklerinde kayıtlı ders notlarını okuyup, ders videolarını seyrederek toplamda 180 saat olan uzaktan eğitim derslerinin 81 saatini bu şekilde tamamlarlar. Geriye kalan 9 saat ise yine aynı sayfa üzerinden gün ve saati önceden belirlenmiş olarak canlı olarak yapılır. Kayıtlı dersler için asenkron, canlı olan dersler için de senkron yani eşzamanlı ifadesi kullanılır.

Online eğitimler uzman eğitim kadromuz rehberliğinde yapılmaktadır. Ofis Akademi Eğitim Merkezimizde İş Sağlığı Ve Güvenliği A-B-C, İşyeri Hekimliği Kursları, Diğer Sağlık Personeli kursları başta olmak üzere, eğitim almak için yurdun dört bir yanından kursiyerlerimiz gelmekte ve örgün eğitin devam zorunluluğu sebebiyle 15 günlük ders süresi zarfında İstanbul’da kalmak zorundaydılar. Online eğitim, birçok farklı isimle de anılır. Bunların başlıcaları senkron, çevrim eğitim, e-eğitim dir. 

Çevrimiçi dersler ve öğrenme, dersleri fiziksel bir sınıfta değil çevrimiçi olarak alındığı programdır. Online dersler sayesinde bulunduğunuz yerden derslere katılabilirsiniz. İstanbul’da olsanız dahi günlük iş programınız ve meşguliyetleriniz, derslere katılmayı zorlaştırıyorsa, kendi hızınızda çalışmayı tercih ediyorsanız çevrimiçi öğrenme sizin için en iyisi olabilir. Çevrimiçi öğrenim dönemi içerisinde tam zamanlı çalışabilir veya şu anki işinize devam edebilirsiniz.

Çevrimiçi çalışma, daha esnek bir zaman çizelgesine ihtiyaç duyan talepkar insanlar için bir olasılıklar dünyası açar. Çevrimiçi eğitim aldığınızda sınıf size gelir, derslerinizi evinizde rahatlıkla seyredebilir,  dinlenebilirsiniz. Diğer işleriniz için daha çok zamanınız olacaktır.

Çevrimiçi öğrenim / e-öğrenme’de öğrenciler dijital dersleri ve değerlendirmeleri üzerinde çalışırken sınıfta bir eğitmenle birlikte olabilir.